Saçtaki elektriklenmelere karşı bakım ürünleri ve etkileri

Saçtaki elektriklenmelere karşı saç bakım ürünleri nelerdir etkileri nasıl.. John Freida Frizz Ease , Creightons Frizz No More ve Schwarzkopf got2b karşılaştırması

Özellikle yaz aylarında artan nem ile birlikte saçlarımızdaki elektriklenmeler de artıyor.

Saçınız boyalı ise yıpranmadan ve fönden dolayı daha çok elektrikleniyor. Benim gibi her sabah saçlarınızı yıkayıp kurutmadan çıkamıyorsanız ve boyalı saçlara sahipseniz bu yazıyı okumanızda fayda var.

Saçlardaki elektriklenmeyi önlemeye yönelik kullandığım 3 farklı alternatiften bahsedeceğim .

1) John Freida Frizz Ease fiyatı ve etkileri
Şamuandan sonra saçınızdaki ıslaklığı havluyla alarak nemli halde iken birkaç pompa ürünü saçımıza uyguluyoruz , ürün yağ formunda ve elektriği önlemesinin yanı sıra onarıcı bakım yapmayı da vadediyor.
Saç köklerine değil kulak hizasından itibaren uygulanması gerekiyor, aksi halde yıkanmış tertemiz saç diplerinizde yağlı bir görünüm oluşabilir.
Saçlarımı kuruttuktan sonra ilave bir elektrik, nem önleyici ürün kullanmama gerek kalmıyor.
Aldığım ikinci kutu ve ben oldukça memnunum. 50 ml fiyatı 29 TL.

2) Creightons Frizz No More ( Super Smooth & Color Kind)

Nemli saça uygulandıktan sonra kullanın deniyor ancak ben saçımı kuruttuktan ve düzleştirdikten sonra elektriklenen bölgeye , özellikle saç diplerime az miktarda uyguluyorum .Ürün krem formunda olduğundan , kullanırken küçük damlaalr halinde
uygulamakta fayda var , 100 ml olan bu ürünün fiyatı da oldukça uygun olup 100 ml 19 TL seviyesinde. Küçük miktarlarda uyguladığımdan çabuk bitmez gibi görünüyor.

3) Schwarzkopf got2b ( Kabarmaya ve elektriklenmeye karşı saç losyonu )
Ürün yine yukarıda belirttiğim gibi krem formunda ve ben saçımı kurutup düzleştirdikten sonra özellikle saç diplerime olmak üzere elektriklenen bölgeye uyguluyorum, yine küçük miktarlarda uyguladığım için oldukça bereketli bir ürün.
Performansı Creightons Friz No More ile aynı ve bu ürünleri Gratis ve Watsons mağazalarında bulabilirsiniz.
200ml fiyatı 27 TL ve indirimde 17 TL’ye kadar düşüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir