Yıpranan saçlara evde keratin yüklemesi ve Brezilya fönü nasıl yapılır?

Yıpranan ve lastik gibi uzayan saçlara evde keratin yüklemesi uygulaması nasıl yapılır? Evde saçlara Brezilya fönü uygulaması ipuçları..

Boya nedeniyle yıpranan , lastik gibi uzamaya başlayan saçlarıma kuaförlerde önerilen keratin bakımını araştırmadan yapmak istemedim. Sonra hepsiburada.com sitesinde Bio Keratin Gold isimli bir ürüne rastladım.

Fiyatı da oldukça uygun. Daha sonra evde bu bakımı uygulayanlar olduğunu gördüm.

20-30 TL aralığında çeşitli satıcılarda mevcut. Yorumları da inceleyerek seçebilirsiniz veya yakınınızda kuaför market var ise buralardan da temin edebilirsiniz.Ürün zaten keratin bakımı / brezilya fönü adlarıyla satılıyor.

Evde uygulamanın maddi avantajı olmakla birlikte mutlaka iyi havalanan bir yerde uygulamayı yapmalısınız. Hamile bayanlar ve nefes darlığı çekenler asla uygulamamalı.

KERATİN YÜKLEMESİ/BREZİLYA FÖNÜ UYGULAMASI

Ürünü kutuda belirtilen talimatlara göre kullanmak şart, uygulama talimatında bio işlem öncesi şampuanla yıkayın diyor fakat ben bu ibareyi ürünü aldıktan sonra gördüğüm için bu aşamayı geçtim 🙂

1-Öncelikle saçlarınızı yıkayın ve nem kalmayacak şekilde kurutun ( saç kremi uygulamamanız gerekiyor)
2-Keratin kullanımı öncesi mutlaka eldiven giyin,
3-Kurutulmuş saça , saç boyası uygular gibi uygulayın fakat saç diplerinize sürmeyin yakabilir,
4-15 dakika boyunca bekleyin,
5-Saçınızı fönleyin,
6-Saçınıza düzleştirici uygulayın,
7-Saçınızı yıkayın ve kurutun 🙂 işte bu kadar…

Benim saçım düz olduğundan , ilave düzleştirici uygulamadım, buna rağmen saçım daha düz oldu. Etkisinin de ilk uygulamada 1ay kadar sürdüğünü gözlemledim.

Uygulama oldukça kolay fakat kötü kimyasal kokusu ve bu koku nedeniyle gözlerinizde yanma olabilir. Bu nedenle hava alan bir ortamda uygulamanız şart, bu kısmı kesinlikle atlamayınız.

Sevgiyle kalın 🙂 Cansın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir